بلاگ

اتصالات PPSU

در این مقاله قصد داریم به معرفی اتصالات PPSU بپردازیم و کاربرد این اتصالات در لوله های تک لایه سفید و سه لایه سفید و همچنین لوله پنج لایه خدمت شما ارائه دهیم.

اتصالات

در لوله کشی هرگاه بخواهیم دو سر لوله و یا جهت دادن به مسیر لوله کشی و یا وصل مسیر لوله کشی به شیر آلات را اعمال کنیم باید از اتصالات استفاده کنیم.اتصالات که اسم لاتین آن ها فیتینگ می باشد ،از قسمت ها و اجزای مختلفی تشکیل شده و شناخت آن ها لازم و ضروری است.

لوله سفید تک لایه اتصالات مربوط به خود را دارد و همچنین لوله پنج لایه نیز اتصالات مربوط به خود را دارا می باشد و منحصراً برای خود استفاده می شوند.در حال حاضر یک اتصال که بتواند هم لوله سفید تک لایه و سه لایه و هم لوله پنج لایه را ساپورت کند و بتواند این سه نوع لوله را اتصال دهد ،اتصالات پی پی اس یو می باشد.

اتصالات پی پی اس یو

این اتصالات از پلیمر بسیار پیشرفته با خواص منحصر به فرد تهیه شده است.این پلیمرمنحصر به فرد دارای خواص مکانیکی بالاتر از فلز بوده و برای استفاده در سیستم آب آشامیدنی کاملاً ایمن و بهداشتی می باشد.استفاده از این نوع اتصالات پلیمری دارای مزایای بسیاری از قبیل عدم زنگ زدگی اتصالات در شرایط مرطوب و یا در اثر تماس با سیال می باشد.

این پلیمر ترموپلاست و آمورف دارای دمای ذوب ۳۷۰ درجه سانتیگراد می باشد .به همین دلیل اتصالات ساخته شده از این نوع مواد قابلیت استفاده در دماهای بسیار بالا همراه با تحمل فشار را دارند.

اتصالات این سیستم در دو نوع پلیمری از جنس پی پی اس یو و برنجی جهت اتصالات رزوه ای می باشد.کلیه اتصالات با حلقه پلیمری قابلیت اتصال به هر سه نوع لوله (سفید تک لایه ،سه لایه و پنج لایه )را دارا می باشند.

روش اتصال حلقه فشاری اتصالات پی پی اس یو

این سیستم نصب امکان استفاده از یک سیستم اتصال جهت لوله های تک لایه سفید ،لوله های سه لایه و همچنین لوله های پنج لایه تلفیقی را فراهم نموده است.بنابراین استفاده کننده می تواند بنابر کاربرد و صلاح دید خود یکی از سیستم های لوله کشی فوق را انتخاب کند.

اهمیت عمومیت اتصالات در لوله کشی

در لوله کشی عمومیت داشتن اتصالات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.در تعمیرات لوله کشی ممکن است قسمتی از لوله کشی فلزی بوده و ما میخواهیم قسمت دیگر لوله کشی را با لوله های پلیمری (تک لایه سفید یا سه لایه سفید) و یا با لوله های تلفیقی (لوله ۵ لایه) کار کنیم.

در چنین مواقعی که در یک لوله کشی از دو الی سه نوع لوله استفاده می شود، اهمیت اتصالات پی پی اس یو دیده می شود.در چنین مواقعی اتصالاتی که بتواند هر نوع لوله را پوشش دهد و با هر نوع لوله هایی منتبق شود و عمل آب بندی را به خوبی انجام دهند ،راحتی کار را به همراه آورده و از خرج تراشی و استفاده زیادی از اتصالات جلوگیری به عمل می آید.

گسترش اتصالات PPSU

امیدواریم در آینده ایی نزدیک اتصالات پی پی اس یو به قدری گسترش یاید که دیگر از اتصالات مخصوص یک نوع متریال استفاده چندانی نشود.این گستردگی می تواند راحتی و سرعت لوله کشی را به قدری افزایش دهند که دیگر نیازی به صرف هزینه ها و وقت زیاد نباشد.

همچنین هزینه تعمیر و نگهداری و نصب لوله کشی به مقدار قابل ملاحظه ایی کاهش می یابد.با گسترش اتصالات پی پی اس یو شغل لوله کشی راحتر شده و لوله کش با گستردگی اتصالات مواجه نمی شود.

مزیت اتصالات PPSU

یکی از مزیت های بارز اتصالات پی پی اس یو نصب این اتصالات به صورت فیتینگی می باشد .اتصالات فیتینگی بسیار راحت بوده و عمل آب بندی را با کیفیت بالایی انجام می دهد.نصب اتصالات فیتینگی نیاز زیادی به مهارت و دانش تاسیسات نداشته و با کمی مهارت می توان این اتصالات را نصب و اجراء نمود.

همچنین اتصالات فیتینگی نیاز به تجهیزات و ابزار آلات را به حداقل رسانده و نیازی نیست تا هزینه های زیادی را بابت خرید تجهیزات نصب پرداخت .این مزیت بسیار ارزشمند بوده و اتصالات پی پی اس یو را محبوب کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

 1. با سلام و تشکر از مقاله مفیدتون
  این اتصالات جوابگوی هرنوع سیستم لوله کشی هست؟
  و اینکه مثل اتصالات مختص خود لوله سفید یا لوله پنج لایه میتونه خوب عمل کنه؟

  1. سلام و عرض ادب
   بله این اتصالات میتونه با لوله سفید و لوله مولتی لایر و حتی لوله گالوانیزه ست شده و عمل آب بندی رو به خوبی انجام بده.اصلاً این اتصالات به همین منظور طراحی و ساخته شده اند.
   در سوال دوم تون باید بگم که بله کاملاً مانند اتصالات خود لوله ها میتونه با کیفیت مطلوب عمل آب بندی رو انجام بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن