لوله و اتصالات سفیدمحصول‌ها

لوله سفید PP

مزایای لوله سفید

لوله سفید اصطلاحی است که در بازار ایران نام گذاری شده و اسم علمی آن پلی پروپیلن و مخفف آن PP  است. چند سالی است که در بازار و صنعت ساختمان جایی برای خود باز کرده است . معایب لوله های گالوانیزه را نداشته و همچنین از لوله های مسی ارزانتر و طول عمر بیشتر را دارد.

این لوله ها مقاومت بالایی نسبت به واکنش های شیمیایی محیط داشته و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند.لوله سفید سه لایه بدون انبساط طولی می باشند و در لایه میانی از الیاف شیشه استفاده شده که باعث جلوگیری از انبساط طولی می شود.

انشعاب گیری از این لوله ها به راحتی با استفاده از بوشن ها کلکتوری امکان پذیر است.این لوله ها کاربرد زیادی در آبرسانی منازل شخصی دارد و مرغون به صرفه می باشد.

مواد تشکیل دهنده لوله سفید

لوله سفید از متریال خام پلاستیک تهیه شده که روکش داخلی آن که با آب در تماس است .این لوله ها دارای یک روکش سلفنی میباشد که رسوب گیری را به صفر رسانده و به مرور زمان باعث افت فشار آب و یا گرفتگی مسیر انتقال آب نمی شود .

لوله ها ی فوق از نظر بهداشتی تمامی شاخصه ها بهداشت را رعایت کرده است . همچنین نصب آسان و سریع این لوله ها یک پوئن خیلی خوب میباشد که لوله های گالوانیزه از این امر آری هستند.

یکی از ضعف های لوله سفید

یکی از معایب این لوله ها که ممکن است در زمان نصب رخ دهد ،هنگامی است که اتصالات و لوله ها را در دستگاه گرم کن (اتو) زیاد نگه داشته و هنگام نصب فشار را از حالت نرمال بیشتر کنیم در مسیر لوله کشی زائده های از جوش پدیدار می شود که باعث افت فشار میشود.

البته این عیب با تجربه و تخصص کافی لوله کش پوشش داده شده و برطرف می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن