بلاگ

لوله گازرسانی

در این مقاله میخواهیم مروری بر لوله های گاز داشته باشیم و انواع لوله های مخصوص گازرسانی را خدمت شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

لوله سیاه

لوله های مخصوص گاز رسانی را از لوله های سیاه استفاده می کنند.لوله های سیاه انواع مختلفی داشته که در ادامه این مقاله به معرفی جامع آن ها می پردازیم.لوله های سیاه بر دو نوع کلی تقسیم می شوند که عبارتند از لوله سیاه درزدار و لوله سیاه بدون درز یا مانیسمان.

  • لوله سیاه درزدار:این لوله ها همانطور که از اسمشان پیداست در راستای لوله درز وجود دارد و درز را باچوش مخصوص پر می کنند.البته درزدار ها خود بر دو نوع کلی درزدار ساده و درزدار API موجود می باشند.
  • لوله سیاه بدون درز (مانیسمان): این لوله ها بدون هیچگونه درزی می باشند که از تکنولوژی پرتاب ساچمه و سمبه برای تولید این لوله ها استفاده می شود که بطور کامل در این لینک در مورد آن صحبت شده است.

لوله های مخصوص گاز

لوله سیاه درزدار ساده مناسب لوله کشی گاز رسانی نمی باشد.بهتر است از لوله های مانیسمان رده ۲۰ در لوله کشی گاز استفاده شود ولی بخاطر گران بودن لوله مانیسمان ،شرکت های تولید کننده لوله های درزدار سیاه ویژه گاز رسانی تولید کرده اند که به نام های لوله API معروف هستند.

لوله های سیاه درز دار ساده هنگام جوش کاری، درز آن ها باز شده و نشتی بوجود می آید.ولی لوله های درزدار API مناسب بوده و هنگام جوش کاری درز آن ها براحتی باز نمی شود و از نظر هزینه ،مقرون به صرفه می باشد.

لوله های سیاه درزدار API مورد تایید شرکت گاز می باشد و تمامی استاندارد های شرکت گاز را دارا می باشد.

انواع لوله API

لوله های گازی API با انواع برندها تولید می شود.یکی از برندهای محبوب و معروف لوله API سپاهان می باشد که از متریال مرغوبی برخوردار است.همچنین تمامی استاندارد های شرکت گاز را پاس نموده و مورد تایید شرکت ملی گاز می باشد.

لوله گاز API با برند سپنتا یکی از برند های دیگر می باشد.لوله سپنتا نیز از مرغوبیت خوبی برخوردار می باشد.و تمامی استاندارد های شرکت گاز را پاس کرده و مورد تایید شرکت گاز می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن