بلاگ

لوله پلی اتیلن

در این مقاله قصد داریم تعریفی جامع و کلی از ساختار پلی اتیلن داشته باشیم و انواع لوله های پلی اتیلن موجود در بازار را خدمت شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

فرمولاسیون پلی اتیلن

پلی اتیلن ها یکی از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین مواد اولیه پلیمری می باشند که از پایه پلی اتن با فرمول شیمیایی C2H4  تشکیل شده است و با حروف اختصاصی و انحصاری PE نمایش داده می شود.این ماده ارزشمند و فراوان و البته ارزان ،اولین بار توسط یک شیمی دان آلمانی کشف و شناخته شد.

این شیمی دان آلمانی اولین بار در سال ۱۸۹۸ هنگام عملیات حرارت دهی در آزمایشگاه شیمی به صورت کاملاً تصادفی و اتفاقی این ماده ارزشمند را کشف کرد که به صورت موم سفید رنگ ظاهر گردید.

فرمول شیمیایی پلی اتیلن
فرمول شیمیایی پلی اتیلن

پیدایش پلی اتیلن و انقلاب در صنعت لوله سازی

با پیدایش پلی اتیلن و گسترش این ماده ارزشمند ، پای این ماده به اکثر صنعت های بزرگ گشیده شد و توانست صنعت های فراوانی را گسترش و بهبود بخشد.یکی از صنعت هایی که با پیدایش پلی اتیلن بهبود و گسترش فراوانی یافت صنعت لوله سازی بود.

در گذشته لوله ها فوق العاده سنگین بودند و آب بند کردن آن ها مشکل بود و زحمت فراوانی داشت.با پیدایش پلی اتیلن لوله ها سبک و مقاوم شد و همچنین عمل آب بند کردن آن ها بسیار ساده تر و راحتر صورت گرفت.

همچنین فرمولاسیون شیمیایی پلی اتیلن ها ،بسیار ساده و در عین حال بسیار مقاوم و خوب بود و توانست تمامی رقیب های خود در صنعت لوله سازی را شکست داده و به یکی از پرفروش ترین لوله های بازار جهانی مبدل شود.

در حال حاضر لوله های پلی اتیلن با بیشترین فروش لوله در صنعت کشاورزی و ساختمانی و راهسازی و مسکن سازی توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد و صنعت  لوله پلی اتیلن را بسیار گرم و بازار این لوله ها را داغ کرده است.

صنعت لوله آب و برق

در حال حاضر لوله های پلی اتیلن با برند ها و کیفیت ها و قطر ها و تحمل فشار های مختلفی تولید می شود.لوله پلی اتیلن از قطر ۱۶ میلی متر تا قطر های ۴۰۰ میلی متر می باشد.همچنین فشار کاری لوله های پلی اتیلن از ۵ بار شروع شده و تا ۱۶ بار می باشد ،که بسته به نوع کاربری تایین و اجرا می شود.

بعنوان مثال لوله های ۵ بار پلی اتیلن بیشتر برای مصارف لوله کشی برق مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از برند های محبوب بازار های ایران برند پلی ایران می باشد.

همچنین لوله های ۱۰ بار و ۱۶ بار پلی اتیلن بیشترین کاربرد را در صنعت آبرسانی به خود اختصاص داده اند.

برند های معروف تولید پلی اتیلن در ایران

شرکت ها و برند های باکیفیت زیادی در حال تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشند که ما در این مقاله به چند برند محبوب و پر فروش بازار ایران اشاره می کنیم.

برندهای تولید پلی اتیلن عبارتنداز : نهر ایران ،زمزم،پل آب ، پل ایران و شرکت صنایع گیتی پسند می باشند.

شما عزیزان جهت استعلام قیمت می توانید با تیم آب نشان تماس گرفته و از قیمت های انواع پلی اتیلن استعلام بگیرید.

اتصالات پلی اتیلن

پلی اتیلن ها از اتصالات گسترده ایی بهره مند می باشند.گستردگی اتصالات در پلی اتیلن زیاد بوده و باعث نصب و اجراء آسانتر و راحتتر این محصول می باشد.همچنین یکی از نکته های بسیار مهم و خصوصیات بارز اتصالات پلی اتیلن راحتی نصب آن ها می باشد.

اتصالات پلی اتیلن به دلیل وجود اورینگ های آب بند و استفاده از واشر های جذب کننده ،راحتی نصب را به همراه دارد.همچنین اتصالات پلی اتیلن به صورتی است که می توان هنگامی که آب در آن جریان دارد ،اتصالات را وصل نمود.

اکثر اتصالات پلی اتیلن توسط اورینگ ها و واشر های آب بند کننده وصل و اجراء می شوند.بنابراین زمانی که در مسیر لوله کشی آب در جریان است نیز می توان اتصالات پلی اتیلن را اجراء نمود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن