لوله پلیکامحصول‌ها

لوله پلیکا

کاربرد لوله پلیکا

بهتر است از لوله های فوق برای انتقال هوا و هواکش و یا انتقال آب ناودانی سقف ها استفاده کرد. هم اکنون شرکت های بزرگی این لوله ها را با ضخامت بیشتر تولید کرده و در مصارف خانگی استفاده عظیمی از آن ها می شود.همچنین برای محافظت از کابل برق و مسیر انتقال نیروی الکتریسیته استفاده می شود و اتصال لوله پلیکا با چسب پی وی سی انجام می شود.

محاسن و معایب لوله پلیکا

یکی از محاسن این لوله ها، قیمت پایین آنها نسبت به لوله های مشابه است و بخاطر این موضوع کاربرد عمومی تری پیدا کرده اند.لوله پلیکا ها، ضخامت کمتری نسبت به سایر لوله ها دارند و موقع اتصال لوله ها حرارت می بینند که باعث ضعیف شدن آنها می شود.

یکی دیگر از محاسن فوق العاده لوله پلیکا این است که در برابر آتش سوزی مقاوم بوده و خود مشتعل نبوده و خطرات آتش سوزی آن ها بسیار پایین است.

انواع مختلف لوله پلیکا

در حال حاضر این لوله ها در سه نوع ضعیف که برای هواکشی استفاده می شود. لوله های نیمه قوی که اکثراً برای فاضلاب منازل استفاده می شود و لوله های قوی برای  اماکن صنعتی و کارخانجاتی که مواد سمی و اسیدی در سیستم فاضلاب آنها وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.می توان از یورتان برای تقویت استحکام لوله های فوق استفاده نمود.

ضخامت لوله پلیکا

پلیکا ها در ضخامت های مختلفی بسته به نوع استفاده آن ها تولید می شوند و محبوبیت فراوانی در بین لوله های پلیمری داشته و مخصوصاً در لوله کشی فاضلاب و لوله کشی برق ساختمان ها بیشترین کاربرد را دارند.

بیشترین ضخامت لوله های پلیکا ۳٫۲ میلی متر می باشد که به فشار قوی معروف هستند و برای انتقال مواد شیمیایی و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.هرچند که ضخامت ۳ میلی متر نیز در لوله کشی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد تشکیل دهنده پلیکا

پلیکا ها از پی وی سی و یو پی وی سی ها ساخته می شوند.در گذشته برای ساخت این لوله ها از سرب نیز استفاده می شده که در حال حاضر بخاطر آلودگی زیست محیطی و مضرات آن برای انسان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

باید در نظر داشت که لوله پلیکا های فیک و تقلبی از متریال نا مرغوب استفاده شده و ممکن است در ساختار آن از سرب نیز استفاده شده باشد ،به خاطر همین موضوع بهتر است حدالمقدور از لوله و اتصالات پلیکای مرغوب و برند معروف استفاده گردد تا هم از تعمیر و نگهداری در امان باشیم و هم محیط زیست را آلوده نکنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن