لوله پلی اتیلنمحصول‌ها

لوله پلی اتیلن PE

کاربرد و مزایای پلی اتیلن ها

پلی اتیلن ها هم برای انتقال آب و هم برای انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرید.قیمت آنها بسیار مرغون به صرفه است . بیشتر در مصارف کشاورزی و لوله کشی های شهری و درون شهری استفاده می شود . از ضخامت خوبی برخوردار است .لوله های پلی اتیلن در سری P100 و سری P80  تولید میگردد و میتوانند فشار های مختلفی را تحمل کنند که این فشار ها عبارت اند از ۴BAR  و ۶BAR  و ۱۰BAR  و ۱۶BAR  و ۲۰BAR

روش نصب پلی اتیلن ها

به دو صورت متصل می شوند یک روش رزوه ایی می باشد و روش دیگر جوشی است.یکی ازمزایای رزوه ای نصب در هنگامی است که آب درون لوله ها جریان دارد و یکی ازمزایای جوشی استحکام زیاد میباشد.

ساختار شیمیایی پلی اتیلن (گاز اتیلن)

اتیلن ها یک نوع گاز هستند که فرمول شیمیایی آن (سی ۲ اچ ۴) می باشد. با کاتالیست آن و با نسبت مولکولی متفاوت به شکل های متفاوتی در می آید.به این صورت که اگر وزن ملکولی آن کم باشد میتوان بعنوان سیال روان کننده استفاده کرد.  با وزن ملکولی متوسط بصورت گریس مانند و با لزجت بیشتر از روغن تغییر شکل می دهد . با وزن ملکولی زیاد بصورت پلاستیک تغییر شکل می دهد. گاز اتیلن در پلاستیک سازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر وزن مولکولی آن خیلی خیلی بالا رود بعد از چند مرحله جسمی سخت شده و خاصیت کششی بالایی دارد .از گاز اتیلن در ساخت جلیقه ضد گلوله استفاده می کنند. رسیدن به وزن ملکولی در گاز اتیلن بسیار سنگین و سخت می باشد.برای ساخت لوله های پلی اتیلن به وزن مولکولی بالا نیاز است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن