لوله و اتصالات پنج لایهمحصول‌ها

لوله و اتصالات پنج لایه (PEX AL PEX)

مزایا و محاسن لوله پنج لایه

یکی دیگر از مزایای لوله پنج لایه ، تنوع زیاد در اتصالات می باشد که تمامی مکان ها بخصوص کنج ها و قناصی مکان ها را تحت پوشش قرار می دهد . یکی دیگر از مزایای لوله ۵ لایه انعطالف قابل توجه آن هاست که راحتی نصب و کیفیت بالا را به ارمغان می آورد. سبک بودن و راحتی در امر جابجایی هم یکی دیگر از محاسن لوله ۵ لایه بشمار می رود . لوله ۵ لایه گزینه مناسبی برای سیستم های آبرسانی و سیستم حرارت مرکزی (شوفاژخانه) هستند..یکی دیگر از محاسن این لوله ها جلوگیری از نفوذ هوا و یا اکسیژن به داخل لوله ها است که باعث میشود رنگ آب ثابت بماند و تغییر رنگ ندهد.

نحوه نصب لوله پنج لایه

لوله ۵ لایه چند روش نصب دارند. یکی از این نوع اتصالات کوپلی می باشد که به وسیله اورینگ های فلزی برش خورده آبندی می شوند.یکی دیگر از این اتصالات پرسی می باشد که بصورت دستگاهی کوچک لوله به اتصالات پرس می شود. یکی دیگر از لوله ۵ لایه که نسل جدید تری است لوله های کایر پایپ می باشد.

هزینه بازسازی و نگهداری لوله پنج لایه

هزینه تعمیر و نگهداری به حداقل رسیده است . سرعت نصب و کیفیت نصب  بالایی دارد .لوله پنج لایه یکی از بهترین لوله های آبرسانی تولید شده می باشد.لوله ۵ لایه ،تمامی رفرنس های آبرسانی خوب را پاس کرده است.

ساختار و متریال لوله پنج لایه

لوله های پنج لایه یا اسم علمی آن PEX AL PEX ، لوله های دو منظوره ایی هستند که ترکیبی از متریال پلیمر و فلز تولید شده اند . به خوبی ویژگی های پلاستیک و فلز با هم ادغام شده اند تا نواقض به حداقل ممکن رسیده و تمامی ضعف های لوله های پلیمری و فلزی را اصلاح نموده است.لوله های پنج لایه همان طور که از اسمشان پیداست از پنج لایه در هم تنیده درست شده است . دو لایه آن پلیمر بوده و یک لایه آن از آلومینیوم نرم تشکیل شده و دولایه دیگر از چسب ویژه برای فیکس کردن لایه ها با هم استفاده شده است.

نحوه ساخت لوله پنج لایه

بصورت جوش تیک و های تکنولوژی تولید می شوند . لوله ۵ لایه کایر پایپ ، تحولی جدید در صنعت لوله و اتصالات ایجاد کرده است.کایر پایپ ها توانسته استاندارد  EN12293  و ISO1167  اروپا را دریافت کند، این استاندارد ها نشان می دهد که کایر پایپ ها تا دمای ۹۵ درجه سانتی گراد و فشار ۱۹BAR  را تحمل می کنند.در این نسل از لوله  ۵  لایه ها ،اتصالات با جنس لوله ها ،همگن و هم جنس هستند . این همجنس بودن باعث می شود که لوله و اتصالات در انبساط ها و انقباض های مختلف از آبندی خارج نشده و مسیر آبرسانی با کیفیت اولیه به کار خود ادامه دهد .

حذف مبحث ۱۶ قانون مقررات ملی ساختمان در لوله پنج لایه

همچنین اتصالات لوله ۵ لایه جدید کایر پایپ، بخاطر نداشتن اورینگ ،باعث حذف مبحث ۱۶ قانون مقررات ملی ساختمان مبنی بر اینکه دریچه بازدید برای اتصالات اورینگی لازم الاجرا است شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن