فوم الاستومری،رولی و لوله اییمحصول‌ها

فوم های الاستومری،رولی و لوله ایی

ساختار و کاربرد فوم الاستومری

فوم های الاستومری از خانواده پلیمر ها هستند که در صنعت استفاده فراوانی می شود . این فوم ها بعنوان عایق مورد استفاده قرار می گیرد و در برابر مواد اسیدی رقیق و قلیایی ها و نمک ها مقاومت دارد. بخار خاصیت زد اسیدی و ضریب زیاد عایق بندی در صنعت عایق بندی لوله های آب مورد استفاده قرار می گیرند.

اشکال فوم الاستومری

فوم الاستومری در چند شکل مختلف وجود دارند ، رولی آنها برای عایق بندی کف ساختمان ها و شانه تخم مرغی ها استفاده می شود.نمونه لولی ایی آن ها برای عایق بندی لوله های آب مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین این فوم ها خیلی سبک می باشند و چون انعطاف بالایی دارند و نرم هستند میتوانیم راحتتر لوله ها و کف ساختمان ها را ایزوله کنیم.این عایق ها هم بصورت ساده (بدون چسب) و هم بصورت چسب دار موجود است.

مزیت ساختار مولکولی فوم الاستومری

فوم الاستومری نیاز به روکش جدا ندارند چون بافت سلولی خودشان بصورتی طراحی شده که آب و یا مواد نمناک در آن نفوذ نمیکند. قیمت اولیه آن گران تر از پشم شیشه و یا پشم سنگ است ولی به دلیل طول عمر بالاتر و عدم نیاز به روکش هزینه تمام شده آن کمتر از پشم شیشه می شود. این عایق ها فاقد مواد سمی و آزبست ها هستند و برای سلامتی خطرناک نیستند، برخلاف نوع پشم شیشه که زیان آور است . کار با آنها نیازی به تجهیزات بهداشتی ندارد.طبق مبحث شماره ۱۹ مقررات ملی ساختمان، مقاومت حرارتی منازل نباید از حد مجاز کمتر باشد تا مصرف سرانه انرژی پایین آید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن